Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Grudzień w CWD

  • NAGRODA DYDAKTYCZNA REKTORA

16 listopada odbyło się uroczyste wręczenie Nagrody Dydaktycznej Rektora UW za wybitne osiągnięcia dydaktyczne oraz wprowadzanie nowatorskich metod kształcenia, a także za działalność naukową i dydaktyczną.

Wśród laureatów znaleźli się:

  • z dziedziny nauk humanistycznych
    • dr Amanda Krzyworzeka – Wydział Nauk o Kulturze i Sztuce
    • dr hab. Dobrochna Kałwa – Wydział Historii
    • wyróżnienie: dr Agnieszka Błaszczak – Wydział Lingwistyki Stosowanej
  • z dziedziny nauk ścisłych i przyrodniczych
    • dr hab. Agnieszka Korgul prof. ucz. – Wydział Fizyki
    • dr Julia Pawłowska – Wydział Biologii
    • wyróżnienie: dr Katarzyna Gieczewska – Wydział Biologii
  • z dziedziny nauk społecznych
    • dr Paweł Poławski prof. ucz. – Wydział Socjologii
    • dr Marcin Chlebus – Wydział Nauk Ekonomicznych
    • wyróżnienie: dr hab. Piotr Wójcik, prof. ucz. – Wydział Nauk Ekonomicznych
  • REKRUTACJA NA SEMESTR LETNI RA 2022/2023

W zakresie rekrutacji na studia rozpoczynające się od semestru letniego rejestracja rozpoczyna się 4 stycznia 2023 r. W ofercie dostępnych jest 7 programów studiów stacjonarnych (chemia, chemia medyczna, chemia stosowana, geologia stosowana, inżynieria obliczeniowa, praca socjalna oraz indywidualne studia międzydziedzinowe prowadzone przez Kolegium MISMaP) oraz jeden program studiów niestacjonarnych (praca socjalna).

W chwili obecnej trwają rekrutacje na studia podyplomowe prowadzone od semestru letniego RA 2022/2023 (5 programów studiów).

  • ANKIETA STUDENCKA

W dniach 5-28 grudnia 2022 r. za pośrednictwem systemu Ankieter przeprowadzana jest „Ogólnouniwersytecka ankieta dla studentek i studentów ostatniego roku studiów I stopnia”. Celem badania jest poznanie opinii o studiach na UW oraz planów edukacyjno-zawodowych wśród potencjalnych kandydatów na studia II stopnia. Ta sama problematyka będzie poddana również w badaniu jakościowym, którego grupami docelowymi będą studenci i studentki ostatniego roku studiów I stopnia oraz osoby studiujące na pierwszym roku studiów II stopnia. Badanie ma pomóc zrozumieć proces podejmowania decyzji dotyczących ścieżek edukacyjnych i zawodowych.

  • DOBRE PRAKTYKI W ZAKRESIE SYSTEMU POL-ON

Ze względu na wzorowe prowadzenie i obsługę modułu „Osoby upoważnione do podpisywania dokumentów w systemie POL-on” przez pracowników BOK, zostaliśmy poproszeni przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej o zaprezentowanie naszych dobrych praktyk na ogólnopolskim corocznym spotkaniu z cyklu Direct to Recognition organizowanym przez NAWA z udziałem OPI. Spotkanie na którym miała miejsce prezentacja odbyło się 30 listopada i było przeznaczone dla pracowników uczelni oraz jednostek odpowiedzialnych za przygotowywanie i wydawanie dokumentów potwierdzających przebieg lub ukończenie kształcenia oraz uczelnianych koordynatorów ds. systemu POL-on.

  • PROGRAM „STUDENCI DLA OTOCZENIA”

W ramach Programu ZIP uruchomiono kolejną edycji Programu „Studenci dla Otoczenia”, którego celem jest kształcenie kompetencji praktycznych i społecznych studentów przez przygotowanie i realizację projektu na rzecz wybranej instytucji czy grupy społecznej (przykładowo osób starszych czy młodzieży licealnej) przy współpracy z tutorami oraz ekspertami z instytucji zewnętrznej. W semestrze letnim RA 2022/2023 planowanych jest do realizacji 5 projektów.

  • ZAKOŃCZENIE PIERWSZEJ EDYCJI PROGRAMU „MAZOWSZE DLA OŚWIATY”

7 grudnia odbyło się uroczyste zakończenie pierwszej edycji programu „Mazowsze dla oświaty” realizowanego wspólnie przez Uniwersytet Warszawski i Samorząd Województwa Mazowieckiego. W ramach programu dyrektorzy i nauczyciele mieli możliwość podnoszenia kwalifikacji, kształcąc się na dwóch podyplomowych kierunkach, których program dzięki uprzejmości Państwa Senatorów został przyjęty w lipcu 2021 r. Mowa tu o studiach podyplomowych „Skuteczne zarządzanie współczesną jednostką oświatową” oraz „Szkoła wobec nowych wyzwań – perspektywa nauczyciela”. Pilotaż zakończył się sukcesem, wobec czego planujemy kontynuować współpracę.

Podczas wydarzenia JM Rektor UW oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego mieli okazję przeprowadzić dwa eksperymenty laboratoryjne, w których wzięli także udział absolwenci studiów podyplomowych.

  • WICEMISTRZOSTWO EUROPY ŚRODKOWEJ W PROGRAMOWANIU ZESPOŁOWYM

Studenci Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW zdobyli drugie miejsce podczas XXVIII Akademickich Mistrzostw Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym. Rozwiązali oni 10 z 12 zadań. Tyle samo, co zespół z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który zrobił to szybciej i zajął pierwsze miejsce. Pozostałe drużyny rozwiązały maksymalnie 8 zadań. Wskazać jednak należy, że w tym roku Uniwersytet Warszawski był reprezentowany przez pięć drużyn. Brązowe medale zdobyły dwa zespoły.

  • FDI MOOT

Drużyna siedmiorga studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego wygrała międzynarodowy konkurs Foreign Direct Investment International Arbitration Moot (FDI Moot).

  • VARSOVIADA

11 listopada w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbył się 59. finał Varsoviady. Zawodnicy z Uniwersytetu Warszawskiego zwyciężyli w pięciu dyscyplinach: koszykówce kobiet, futsalu mężczyzn, ergometrze wioślarskim, pływaniu stylem klasycznym oraz pływaniu stylem motylkowym.