Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Marzec w CWD

  • PODNIESIENIE STYPENDIUM DOKTORANCKIEGO DLA UCZESTNIKÓW STUDIÓW DOKTORANCKICH

JM Rektor wydał postanowienie, mocą którego podniósł wysokość minimalnego stypendium doktoranckiego dla osób kształcących się na studiach doktoranckich. Do 31 grudnia wynosiło ono 1923 zł, od 1 stycznia 2023 r. wynosi 2163 zł. Warto podkreślić, że zmiana ta jest inicjatywą samego Rektora, nie została zaś wymuszona przez zmiany w przepisach prawa powszechnie obowiązującego. Krok ten został podjęty, aby doktoranci, niezależnie od tego, w jakim trybie się kształcą mieli jak najlepsze warunki do rozwoju. Stypendium doktoranckie pobiera na całym Uniwersytecie 162 osoby. Obecnie trwa procedura zmiany decyzji w celu wypłaty wyrównania dla doktorantów za okres od 1 stycznia do teraz.

  • OFERTA REKRUTACYJNA W IRK

Na stronie Internetowej Rekrutacji Kandydatów irk.uw.edu.pl jest już widoczna oferta studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich na rok akademicki 2023/2024 (w tym również w trybie przeniesień z innych uczelni). Kandydaci mogą zapoznać się z zasadami i terminami rekrutacji, jak również zasadami przyjęć na studia laureatów i finalistów olimpiad.

  • UDZIAŁ W SALONIE EDUKACYJNYM SZKÓŁ WYŻSZYCH (PERSPEKTYWY)

W dniach 10-11 marca Biuro ds. Rekrutacji wraz z Biurem Promocji uczestniczyło w XXXIX Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym Szkół Wyższych organizowanym przez Perspektywy.

Informacje dla kandydatów na studia przekazywane były zarówno na stoisku Uniwersytetu Warszawskiego, jak i w ramach spotkania z kandydatami, które odbyło się pierwszego dnia targów.

  • WSPÓŁPRACA UW Z BIUREM PLANOWANIA ROZWOJU WARSZAWY

13 marca Uniwersytet Warszawski podpisał z Biurem Planowania Rozwoju Warszawy porozumienie dotyczące współpracy przy realizacji kształcenia z zakresu planowania przestrzennego.

Umowa przewiduje współpracę przy realizacji zajęć z zakresu planowania przestrzennego, w szczególności z perspektywy urbanistycznej i prawnej, dla studentów i doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego. Jednym z pierwszych działań będzie udział w realizacji warsztatów pn. „Planowanie przestrzenne w praktyce. Perspektywa urbanistyczna i prawna”, przeznaczonych dla studentów Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych oraz Wydziału Prawa i Administracji. Zajęcia prowadzone będą przez dr Monikę Pękalską (WGSiR) oraz dr. Aleksandra Jakubowskiego (WPiA). Warsztaty są finansowane w ramach Programu zintegrowanych działań na rzecz Uniwersytetu Warszawskiego (ze środków unijnych, program: „Studenci dla otoczenia”).

  • MAZOWIECKI KONGRES EDUKACJI – Edukacja dziś – nasza przyszłość

Wydział Pedagogiczny organizuje Mazowiecki Kongres Edukacji – Edukacja dziś – nasza przyszłość. Wydarzenie to odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim w dniach 14-15 kwietnia br. W imieniu zarówno władz wydziału, jak i swoim własnym zachęcam do zarówno udziału w kongresie, jak również włączenie się w działania zmierzające do ustalenia ostatecznego kształtu wydarzenia, na którym zorganizowane zostaną zajęcia warsztatowe, których celem będzie wspieranie środowiska nauczycielskiego i rodziców w radzeniu sobie z bieżącymi trudnościami w sferze kształcenia i wychowania dzieci i młodzieży.

  • UNICOMM

Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu (UCW) realizuje międzynarodowy projekt UNICOMM (University Community Active Participation Project). Celem projektu jest identyfikacja czynników, które umożliwiają aktywną partycypację studentów m.in. w: działaniach kół naukowych i organizacji studenckich, w projektach studenckich, zajęciach artystycznych i sportowych, działalności samorządowej oraz innych projektach społecznych i wolontariackich oferowanych przez uczelnie.

Głównymi rezultatami projektu będą narzędzia pozwalające na wzmacnianie kompetencji i wspieranie aktywnego zaangażowania studentów, w tym studentów zagranicznych oraz studentów aktywnych zawodowo. Finalnym efektem działań projektu będzie opracowanie wskazówek i rekomendacji, które pomogą europejskim uczelniom budować zaangażowaną społeczność.

  • DRUGIE MIEJSCE W KONKURSIE ROTMAN INTERNATIONAL TRADING COMPETITION

Studenci Wydziału Nauk Ekonomicznych (WNE) zajęli drugie miejsce w prestiżowym konkursie Rotman International Trading Competition (RITC). W konkursie startowały zespoły z uniwersytetów na całym świecie, które rywalizowały w symulowanym wyzwaniu rynkowym.

  • ZWYCIĘSTWO W VIII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE IM. PROF. ROMANA GŁOWACKIEGO NA NAJLEPSZĄ PRACĘ MAGISTERSKĄ I LICENCJACKĄ Z ZAKRESU MARKETINGU, HANDLU I KONSUMPCJI 

Polskie Naukowe Towarzystwo Marketingu (PNTM) rozstrzygnęło VIII ogólnopolski konkurs im. prof. Romana Głowackiego na najlepszą pracę magisterską i licencjacką z zakresu marketingu, handlu i konsumpcji. W kategorii prac licencjackich zwycięzcą konkursu został Mateusz Kiljańczyk z WZ, który napisał pracę pt. „Mem internetowy jako narzędzie komunikacji marketingowej w mediach społecznościowych”. Michał Latkowski z WZ otrzymał wyróżnienie.

  • AKADEMICKI MISTRZ POLSKI W SZACHACH 

Mieszko Miś, student WNPiSM UW zajął 1. miejsce w kategorii indywidualnej mężczyzn Akademickich Mistrzostw Polski w szachach.

  • SPOTKANIE ZESPOŁU REKTORSKIEGO Z CZŁONKAMI PARLAMENTU

W poprzedni wtorek 14 marca br. odbyło się spotkanie Zespołu Rektorskiego z członkami i członkiniami Parlamentu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Porozmawialiśmy o wspólnych planach i możliwych inicjatywach oraz wsłuchaliśmy się w głos studentów, wskazujących w jakich aspektach upatrują pole do działań zmierzających do polepszenia zarówno jakości, jak i komfortu kształcenia i uczenia się na Uniwersytecie Warszawskim.