Styczeń w CWD

STYPENDIA
Wspólnie z Zarządem Samorządu Studentów podjęliśmy decyzję o przyznaniu w obecnym roku akademickim stypendium rektora dla 7% najzdolniejszych studentów. W konsekwencji wysokość stypendium wynosi 915 zł (jest to wzrost o 115 zł). Kwota ta była możliwa do otrzymania dzięki m.in. nowemu rozwiązaniu wykorzystywanemu w decyzjach o przyznaniu stypendium rektora. Ustawa nakłada na nas konieczność przestrzegania dla sumy stypendium socjalnego i stypendium rektora pobieranych przez danego studenta limitu 38% wynagrodzenia profesora. Aby uniknąć konieczności obniżania stypendium dla wszystkich studentów (niezależnie od tego, czy pobierają stypendium socjalne) wprowadziliśmy zasadę obniżania wysokości wypłacanego stypendium tylko tym studentom, którzy przekraczają wskazany limit ustawowy.
LAUREACI STYPENDIUM IM. ANNY BORNUS
11 stycznia br. za pośrednictwem Google Meet odbyła się uroczystość wręczenia stypendium im. Anny Bornus.
Stypendium jest skierowane do studentów i doktorantów, którzy dążą do uzyskania wykształcenia, codziennie pokonując trudności związane z poważną sytuacją zdrowotną w postaci znacznej niepełnosprawności ruchowej. Każdy z laureatów otrzymał w tym roku 10 tysięcy złotych. Wsparcie to stanowi dar fundacji założonej przez rodzinę Anny Bornus, niepełnoprawnej studentki Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, która zmarła z powodu choroby nowotworowej w 2013 roku. Pierwszy raz stypendia przyznano w roku akademickim 2013/2014.
W tym roku komisja zdecydowała się przyznać wsparcie finansowe czterem osobom. Wyróżnienie otrzymali: Magdalena Dreinert, studentka I roku polonistyki studiów II stopnia, Mateusz Gregorski, student IV roku studiów doktoranckich na kierunku nauki o polityce, Sylwia Mazur, studentka I roku studiów II stopnia na kierunku stosunki międzynarodowe z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Jakub Gietka, student III roku studiów na kierunku finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej.
KONKURSY NA SZKOŁY LETNIE
Trwają ostatnie konkursy na projekty szkół letnich w językach obcych dla studentów UW, finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu ZIP.
Projekty mogą zostać przygotowane samodzielnie przez jedną jednostkę lub we współpracy z innymi jednostkami UW oraz podmiotami zewnętrznymi. Wnioski konkursowe przyjmowane są do 28 stycznia. Wniosek złożyć należy w wersji papierowej (w jednym egzemplarzu) w Biurze Innowacji Dydaktycznych UW oraz przesłać elektronicznie w formacie PDF na adres email: bid@uw.edu.pl.
Najbliższa edycja szkół letnich to okres pomiędzy majem a październikiem 2022 roku. Zajęcia mogą mieć charakter wyjazdowy (w kraju lub za granicą), mogą być przeprowadzone w trybie stacjonarnym w pomieszczeniach dydaktycznych UW lub w trybie zdalnym za pośrednictwem komunikatorów internetowych. Część programu szkół wyjazdowych i stacjonarnych może być również realizowana online.
Dzięki temu, że każdy uczestnik po zakończonym cyklu zajęć w szkole letniej proszony jest o ocenę kursu, dowiadujemy się, że najbardziej cenione są, oprócz ćwiczeń z „żywym” językiem obcym, praktyczne umiejętności przydatne na rynku pracy, jak ćwiczenie rozmów rekrutacyjnych, przygotowanie CV, które jest atrakcyjne dla potencjalnego pracodawcy, aż po pracę w zespołach wielokulturowych.