Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Wizyta w Centrum Wsparcia Dydaktyki Uniwersytetu Jagiellońskiego

Delegacja CWD UW spotkała się 13 kwietnia z przedstawicielami Centrum Wsparcia Dydaktyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas spotkań rozmawiali o wspólnych wyzwaniach związanych tak z aktualną sytuacją systemu szkolnictwa wyższego w Polsce, jak i funkcjonowaniem struktur odpowiedzialnych za organizację procesu kształcenia na uczelniach wyższych. Ważnymi tematami rozmów były również zagadnienia związane z prowadzeniem studiów wspólnych we współpracy z uczelniami zagranicznymi, kwestie związane z organizacją pomocy materialnej oraz systemu stypendialnego dla studentów i doktorantów, a także działania podejmowane przez UW i UJ na rzecz pomocy studentom z Ukrainy. 

Podczas wizyty spotkali się również dr hab. Sławomir Żółtek, prof. ucz., Prorektor ds. studentów jakości kształcenia UW oraz prof. dr. hab. Armen Edigarian, Prorektorem ds. dydaktyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, z którym prof. Żółtek dzieli wspólną wizję funkcjonowania administracji zajmującej się sprawami studenckimi. 

Centrum Wsparcia Dydaktyki Uniwersytetu Warszawskiego funkcjonuje już nieco ponad rok. To był czas pełen wyzwań. Po tym okresie widzimy, że decyzja o dokonaniu tak wielkiej zmiany w strukturach administracji ogólnouniwersyteckiej odpowiedzialnych za organizację procesu kształcenia na Uniwersytecie Warszawskim była słuszna. Wiemy jednak, jak wiele musimy jeszcze poprawić, czerpiąc także z doświadczeń innych uczelni, dlatego robimy wszystko, co w naszej mocy, aby sprawnie diagnozować i rozwiązywać problemy oraz ewaluować naszą pracę.