Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Wyjazd CWD do Chęcin

W dniach 30 sierpnia – 1 września 2023 r. odbył się wyjazd szkoleniowo-integracyjny pracowników i współpracowników Centrum Wsparcia Dydaktyki do Europejskiego Centrum Edukacji Geologicznej UW w Chęcinach. W wyjeździe wzięło udział łącznie blisko 70 osób, w tym także Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia dr hab. Sławomir Żółtek, prof. ucz.

Podczas szkoleń mieliśmy okazję zapoznać się i przedyskutować aktualne wyzwania stojące przed CWD, w tym przede wszystkim funkcjonowanie powstającej Platformy Współpracy Dziekanatów oraz zasady skutecznej komunikacji w ramach uczelni (zajęcia prowadzone przez Maksymiliana Sasa i Martę Burzyńską). Ponadto odbyliśmy szereg szkoleń dotyczących stosowania prostego języka i jasnej komunikacji. Te niezwykle potrzebna zajęcia złożone z interaktywnego wykładu wprowadzającego, warsztatów praktycznych oraz prezentacji narzędzi i pomocy językowych poprowadziły dla nas nauczycielki akademickiego z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego (prof. dr hab. Dorota Zdunkiewicz-Jedynak, dr Magdalena Wanot-Miśtura). Ostatni dzień zajęć przeznaczony został na szkolenia dotyczące wspieranie osób w kryzysie zdrowia psychicznego. Zajęcia te zostały poprowadzone przez pracowniczki Centrum Pomocy Psychologicznej: Katarzynę Stankiewicz, dr Dorotę Parnowska oraz Annę Augustyniak.

Natomiast w czwartkowy wieczór, przed ogniskiem, uczestnicy wyjazdu – podzieleni na grupy – brali udział w specjalnie przygotowanej dla nich grze terenowej przygotowanej przez Martę Burzyńską oraz Marię Golińską-Wapińską. Zwycięska drużyna, która najszybciej rozwiązała wszystkie zadania, otrzymała specjalny zestaw gadżetów promocyjnych CWD 😊 Wśród wielu zadań związanych z działalnością poszczególnych jednostek tworzących Centrum Wsparcia Dydaktyki na uczestników czekały także pytania dotyczące wiedzy o Uniwersytecie Warszawskim – np. „Wymień prorektorów ds. studenckich Uniwersytetu Warszawskiego w XXI wieku” czy też „Podaj datę powstania Centrum Wsparcia Dydaktyki” 😉

Udział w wyjeździe z pewnością był nie tylko szansą na spędzenie ciekawego czasu w gronie najbliższych współpracowników, ale również okazją do poznania osób, do tej pory kojarzonych być może wyłącznie z korespondencji mailowej czy rozmów telefonicznych. Już teraz nie możemy doczekać się kolejnego wyjazdu!

Wyjazd Centrum Wsparcia Dydaktyki do Chęcin został zorganizowany w ramach Programu zintegrowanych działań na rzecz rozwoju Uniwersytetu Warszawskiego (Program ZIP), współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, ścieżka 3.5.

Do pobrania: program wyjazdu.